Potřebujem si odzkoušet formát závodu, kdy se kromě běhu s mapou se střílí a běhaj trestný kolečka. Jak sněhulákovsky simulovat střelbu, jsme ještě nevymysleli, ale něco vymyslíme.

SOLathlon

6.závod série Sněhulákův kufr

Pořadatel: oddíl rekreačních sportů TJ OB České Budějovice

Datum: sobota 2.února 2013

Centrum: křižovatka místních komunikací na mapě Větrník, u obce Libníč

Parkování: na bočních cestách v široké křižovatce, zanechte volný průjezd. Prosíme o optimalizaci počtu aut. Kdo přijede autem sám, bude za trest dřepovat.

Terén: plochý, směrem k Libniči pak nebývalé zvlněný až kopcovitý

Kategorie: A ("elitní" orientační běžci), B (běžci, kteří si netroufají na kategorii A) a náborová kategorie C.

Start: intervalový, do 500m od centra, cíl taky asi kousek bokem.

Mapa a systém závodu pro A a B: Větrník 1:10000, 2005, kde to historie pořádaných závodů vyžadovala, byla na mapě napáchána revize (2006 - 2010)
Startuje se intervalově, závodníci absolvují standardní o-trať až ke střelnici. Tam odstřílí a podle počtu neúspěšných pokusů poběží počet kol. Na trestném kole bude lampion s kleštěmi. Za n chyb se běží n kol a razí (n+1) krát. Tedy 100% úspěšný účastník k trestnému kolu jen přiběhne na jeho začátku/konci, orazí a pokračuje dál na trati. Závodník, který 2x chybil, přiběhne k trestnému kolečku, orazí, oběhne jednou, orazí, oběhne ještě jednou a orazí a odbíhá. Rozumíme, jo? Jsou dvě střelby, obě na stejné střelnici, proto dávejte pozor na pokračování trati za střelnicí, ať to nepopletete. Druhá střelba probíhá stejně jako první, pak zbývá ještě zbytek trati. Cíl bude někde v blízkosti střelnice, fáborkovaný doběh z poslední kontroly.
Střelbu je nutno si představovat spíše pacifisticky než militantně. Kategorie C pak má naprosto standartní trať a nestřílí vůbec.

Popisy: tištěné podle IOF, asi na mapě

Způsob ražení:mechanické, průkazky

Startovné: Klasicky 30 Kč, splatné do prasátka na shromaždišti.

Stavba tratí: Zdeněk Vošta, VCB8748
Ředitel závodu, námět, scénář, režie: Radim Hošek, DOB8737

Přihlášky: do středy 30.ledna 2013 na e-mail: radhost@kma.zcu.cz. Pozdní přihlášky jen dle možností pořadatele.

Časový harmonogram:

Převlékání: ve vlastních dopravních prostředcích.

Informace: na mailu