Není náhoda, že se zimní závody Sněhuláka inspirují běžeckým lyžováním. Série opět pokračuje. IOF nás teď sice trochu předběhla, ale nevadí. Připravte si telemark a úsměv do cílové kamery, je tady:

K.O. SPRINT na Eskápéčku

Čtyřkolový knock-out neboli vyřazovací sprint v notoricky známém terénu

(věnováno Jiřímu Jansovi)

 (4. závod VI. ročníku Sněhulákova kufru, 26. 12. 2010, České Budějovice)

 

Datum: na Štěpána 26. 12. 2010 (neděle)

Centrum:  tradiční vánoční areál SKP v Českých Budějovicích

Pořadatel: PCB+PGP

Parkování: na parkovišti před stadionem

Terén: již tradičně sídlištní, velmi částečně parkový. Možná poněkud zasněžený a namrzlý, určený však spíše pro obuv bez kovových prvků.

Mapa: K.O.  SPRINT na eskápéčku (lehce revidovaná verze mapy Eskápéčko); měřítko 1:5000 e=2m; stav 03/2009 (R. Hošek), revize 11/2010 (F. Hulec); formát A5; mapa nebude vodovzdorně upravena (a bude to víceméně obyčejný papír, takže bacha na to)

Popisy: na mapě

Způsob ražení:  kleštičkami do mapy (podél delšího okraje). U předem vytipovaných notorických podvodníků bude ražení pečlivě kontrolováno! Na kontrolách jsou sněhulákovské lampionky s kódy, které ve vlastním zájmu kontrolujte!

Kategorie:  A a B. Pro postup mezi jednotlivými koly jsou obě kategorie hodoceny společně a mají stejné tratě (podobně jako v 8. Závodu III. ročníku na Čeměříně).  Pro vyhlášení výsledků a následné bodové ohodnocení se samozřejmě obě kategorie oddělují.  Kategorie C poběží trať prvního kola závodu pro A a B a bude startována operativně v koordinaci s Kubou Hulcem nebo jinými brzo vypadnuvšími závodníky kategorie A;)

Start: Start 1. kola je hromadný ve 13:30 (viz Organizace závodu a Harmonogram závodu) v místě prezentace/centra/cíle.

Startovné:  30,- Kč na prezentaci

Šatna: bude, jako vždycky

Přihlášky:  na email honza.flasar@seznam.cz do středy  22.12. 2010 23:59. Pozdní přihlášky bereme taky, ale pouze za administrativní poplatek v podobě cukroví apod. Splatné u Zdeňka Blably.

Harmonogram závodu:

12:45 – 13:15 prezentace

13:30 – hromadný start 1. kola (Ale vážně! Start všech najednou je nutností.)

Cca 14:00 – začátek startu čtvrtfinálových skupin

Cca 14:45 – začátek startu semifinálových skupin

Cca 15:00 – Finále!

Cca 15:30-15:45 – Vyhlášení výsledků

Pro zájemce následuje již tradiční kuželkový mač J

Organizace závodu:  Jedná se o vyřazovací 4-kolový sprint lehce upravený pro naše podmínky.

1.kolo (kvalifikace) – hromadný start všech ve 13:30. Trať formou free-order (volné pořadí kontrol, povinně sebrat všechny). Délka cca 2 – 2,5 km. Do čtvrtfinále postupuje prvních 24 závodníků (bez ohledu na kategorii, viz Kategorie)

2. kolo (čtvrtfinále) – 4 čtvrtfinálové skupiny (QF A, QF B, QF C, QF D) po 6 závodnících. Hromadné starty jednotlivých skupin po zhruba 5 minutových intervalech po konci 1. kola a rozlosování (cca 14:00). Trať obsahuje motýlek (viz obrázek http://h21e.unas.cz/sk/iii/08m1.jpg) se třemi křídly. Dbejte na správné pořadí kontrol!!! Uzlová kontrola se razí při každém průběhu!!! Rozhoduje pořadí na cílové čáře!!! Délka 1,4 km.Do semifinále postupují vždy první 3 závodníci z každé čtvrtfinálové skupiny (tj. 12 lidí)

 

3. kolo (semifinále) – 2 semifinálové skupiny (SF X, SF Y) po 6 závodnících. Start první skupiny v cca 14:30, druhá skupina startuje po doběhu první. Trať obsahuje motýlek (viz obrázek) se dvěma křídly. Dbejte na správné pořadí kontrol!!! Uzlová kontrola se razí při každém průběhu!!! Rozhoduje pořadí na cílové čáře!!! Délka 1,7 km. Do finále postupují vždy první 2 závodníci z každé semifinálové skupiny + 2 závodníci s nejrychlejším časem na nepostupových pozicích (lucky loosers –šťastní poražení) .

4. kolo (finále) – 6ti členné finále. Start cca 15:30. Co obsahuje trať se nechte překvapit J Ale bude to divácky atraktivní. Délka ???

Informace:  honza.flasar@seznam.cz , +420 606 133 664