21.11.2014 Omlouvám se, že to píšu až teď. OD LETOŠKA SNĚHULÁK PROBÍHÁ V NOVÉM, A TO VČETNĚ WEBOVÝCH STRÁNEK - KLIKNI

16.03.2014 9. ročník je za námi, výsledky posledního závodu jsou v uvedeny v excelu včetně ražení jsou zde. Celkové pořadí v A - na prvním místě žádná změna proti loňsku - Honza Flašar, v béčku Helena Hudečková, v céčku Anna Svobodová.

26.02.2014 Vlevo přibyly odkazy na výsledky 6.závodu, aktualizováno je průběžné pořadí a vydán rozpis 7.závodu.

18.02.2014 Jak jste si jistě všimli, tak máte už jen 22 hod a 57 min na přihlášení na píseckého Sněhuláka. Ano, trochu jsme se opozdili s rozpisem (odkaz byl na stránkách oblasti) a doufám, že Vám bude fungovat lépe než mě - informace o závodě jsou i na ORISu. Výsledky z Třeboně spolu s reportáží jsou zde. A já předávám klávesnici Radimovi, aby splodil průběžné výsledky a vše pěkně učesal, editování této stránky mě nějak začíná zlobit, což je divné, protože mě na netu jde prakticky všechno, včetně publikování narcistních hrdinských eposů na stránkách nejmenovaného města. K.

29.01.2014 Zpracovány výsledky 4.závodu, který proběhl v Dasném. Další závody se uskuteční v Třeboni, Písku a Chlumu u Křemže. Kuriozitou průběžného bodování je bodová shoda Pepy Hejzlara a Tryskáče na 9.místě v A, vedou Kuba Hulec, Jana a Anna Svobodovy. Rozpis do Třeboně v pdf je tady.

30.12.2013 Zveřejnil jsem rozpis 4.závodu, který proběhne podle myšlenky, kterou dlouho nosím v hlavě. No, jen si to přečtěte. Přihlášky tentokrát přes ORIS. Výsledky třetího závodu zpracovány, vede Filip Hulec, Lenka Kovářová a Anna Svobodová. Kromě toho stále sháníme pořadatele posledního Sněhuláka, který by měl připadnout na 15.3. Zájemci?

15.12.2013 Omlouvám se, měl jsem trochu kalup. Vezu výsledky 1. i 2. závodu, průběžné pořadí a odkaz na vánoční rozpis do Tábora. Kdo bude pořádat další Sněhuláky? Zájemci, pište mi na mail.

13.11.2013 Radek poslal rozpis 2.závodu.

07.11.2013 Vydán rozpis 1.závodu IX.ročníku (*.pdf), který se bude konat příští neděli ve Křemži.

23.03.2013 Poslední závod VIII.ročníku uspořádal Klimík na souboru křemežských map na hřebeni Kluku-Skalky jako závod s postupy na volbu. V bezvadném prostoru se tak konal závod, který vyžadoval právě tak jemné čtení mapy, jak to mapa samotná umožňovala:) V kategorii A se zejména první dva postupy vyvedly, Béčko bylo trochu slabší, ale Klimík se příště polepší. Závod vyhráli Ivo Šafařík a Luděk Honsa, zároveň proběhlo celkové vyhlášení, kufry si odnesli Honza Flašar a Lenka Kovářová. Kategorii C i přes núčast na posledním závodě opanovala děvčata Svobodova. Čekání na vyhlášení vyplnili závodníci kromě obdivování Tryskáčova opálení i vyplňováním speciálního dotazníku, který má za cíl sesbírat co nejvíc informací a na jejich základě pak zatraktivnit Sněhuláka do další sezony. Pokud jste tuto jedinečnou možnost propásli, utřete si slzičky, nic se neděje. Ten dotazník je ke stažení tadydlenc (*.pdf, 150kB), vytiskněte, vyplňte a předejte mi ho třeba někde na závodech, nebo tak.

A dál bych ještě rád upozornil, že došlo k reinkarnaci našeho bloKu, kam píšeme, co chceme, a kdo chce, si to přečte. Najdete ho na adrese h21e.wordpress.com.

14.03.2013 Zpracovat výsledky závodu Tichých, kde se jedna kategorie hodnotí podle počtu nasbíraných kontrol a další dvě časem, nebylo úplně jednoduchý, moc se mi do toho nechtělo, takže teprve teď je to tu. Premiérová vítězství si připsali Filip Hulec a Vojta Veselý (*.xls). Letošní sněhulákovou krasojízdu zakončíme v sobotu přeběhem ve Vrábči.

27.02.2013 Protože byl Honzův závod ve Vyšným zrušen, nahradili jsme ho závodem fiktivním. Jedná se o závod, který se nekonal a přesto z něj jsou výsledky. Jestli to celé nechápete, tak to nevadí. Vysvětlení najdete v protokolu (*.doc), výpočty v tomhle xls souboru. Nejlépe se s nástrahami trati vypořádali Honza Flašar a Lenka Kovářová, viz výsledky. A nějaké změny to napáchalo i v průběžných výsledcích. Tak a komu se závod nelíbil, může se skutečně proběhnout už v sobotu, kdy Tiší pořádají opravdovský závod v opravdovském lese.

10.02.2013 Sešly se mi v mailové schránce rozpisy všech zbylých akcí tohoto ročníku, tak jsem je vyvěsil. V sobotu se běží ve Vyšným, 2.března potom na Blockheide a ročník završíme ve Vrábči.

03.02.2013 Asi poprvé počítám dva závody najednou, zčásti proto, že byl mezi nimi jen týden a taky proto, že se výsledky dotvářely v mailové konferenci ještě v týdnu po závodě. 26.ledna připravil radek.ja zajímavý posilovací trénink v 25 cm sněhu. Kdo přijel, nelitoval, nekuřácká hospoda v Třebíně taky potěšila. Vyhráli Radim Hošek a Lenka Kovářová. Týden nato už nebylo sněhu ani památky (no tak dobře, památky bylo). Zdeněk Vošta připravil tratě, Radim formát závodu a závod, kombinující střelbu a OB byl na světě. Byla to docela legrace, i když občasné návaly na střelnici způsobily, že asi nemáme kompletní výsledky střelby. Mimoto závodníci pocítili, proč se mapa jmenuje Větrník. Vyhráli Honza Flašar a Ivan Gřunděl. V průběžném pořadí se už škrtá nejhorší závod, pořadí je Klimeš, Kovář, Vébr a Kovářová, Rychtecký, Gřunděl. V komentářích opomíjené kategorii C vévodí děvčata Svobodova. Další závod pořádá 16.února Honza Flašar, rozpis nečekejte v žádném velkém předstihu, na 90% se poběží ve Vyšným.

18.01.2013 Sněhové podmínky začaly připomínat první ročník Sněhuláka a památné přeběhy luk u Nesměně. Radek je odhodlanej příští týden závod (byť možná o něco kratší) uspořádat, já se Zdendou právě vymýšlíme na 2.2. záložní program, který by se v případě, že nepřijde obleva, konal ve večerních hodinách, abyste mohli přes den vyrazit na lyže.

14.01.2013 Docela dlouho trvalo Radkovi spočítat výsledky zlodějského skorelaufu (a vypořádat se s reklamacemi), ještě déle pak zpracování trvalo mně. Body jsou přiděleny proporčně podle zisku v porovnání s vítězem a zaokrouhlené na celé body, protože ten SW to teď líp neumí a bojim se do toho hrabat, abych to uměl dát pak zpátky, že jo. Kdo si nakradl méně jak polovinu bodů víteze, má automaticky přidělených 50 bodů. Tady jsou původní výsledky (*.xls), dále pak tu máme rozpis na 26.ledna do Třebína a na 2.února do Libniče. Průběžně vedou Klimík a Pepa, vítězi posledního závodu se stali Ivo a Marek.

02.01.2013 Po trochu zmateném závěru roku 2012 se situace uklidnila a známe: termíny sněhuláka včetně jejich pořadatelů (zbývá dořešit rozdělení dvou termínů v únoru mezi dvě akce) a rozpisy na dva závody dopředu (viz vlevo). Jirkův 3.závod nejlépe zvládli Ivo Šafařík a Olda Veselý, průběžně vedou Klimík a Pepa R.

21.12.2012 Třetí závod Sněhuláka se pro ledovou kalamitu neuskutečnil, a bude se tak konat 5.ledna. Předtím pořádá závod 29.prosince Jirka Vébr. Podrobnosti přineseme v nejbližších dnech. R.

19.11.2012 Osmý ročník zahájili v Nové Vsi vítězně David Princ a Lenka Kovářová, závod proběhl v Nové Vsi pod taktovkou Pepy Rychteckého. A přespříští víkend připravuje na 25 let staré mapě Koníř vypečený závod PCB.

14.11.2012 Na webu prvního závodu se objevily podrobnější informace, zároveň vydalo PCB informace k druhému závodu (*.pdf).

10.10.2012 Pomalu rozjíždíme nový ročník Sněhuláka. Pořadatelé do konce kalendářního roku jsou jasní, po novém roce pak už zatím jen termíny.. Kdo se přihlásí o pořádání?

5.3.2012 V sobotu resp. v neděli v brzkých ranních hodinách jsme uzavřeli již 7. ročník Sněhulákova kufru. Poslední závod má tyto výsledky. Děkujeme všem, co se zapojili do pořádání tohoto ročníku: Rychťa, Klimík, Tiší, Zdeněk Blabla a Filip Hulec, Jirka Vébr, Tiší (podruhé), Radek Jánošík, Honza Flašar, Tryskáčovi a Vláďa Štindl. Zároveň děkujeme všem, co hlídali Františka a Radimovi, který opodál počítal průběžné výsledky. A nenašel někdo moji buzolu (Kuba)? Moscompas, levá palcovka, naposledy jsem ji měl ve Vyšným. Jinak co se týče doprovodného večera, tak Jihočeský žebříček na rok 2012 vyhraje Teroš a Klimík bude 5. (prý bude mít cestou na závody problémy s rychlostí a Policií ČR). Znalec piva je Honza Flašar a na záda mu dýchá Milena, která možná netrefí druh, ale pivovar určitě.

4.3.2012 Radim zpracoval konečné pořadí. Reportáž bude až během dne.

25.2.2012 Snad poslední verze Tryskáčova rozpisu - tentokrát špatný čas prezentace.

23.2.2012 Tryskáč ještě opravil mailovou adresu... (ale rok měl správně).

22.2.2012 Dámy a pánové, je to tady, poslední jízda, poslední jízda. Letošní Sněhulák jde do finále a Tryskáč poslal rozpis, tak se hlaste. Sněhulákem ale vše nekončí a naše borce můžete potkat i na Lipici. A chvíli po té bude repre soustředění na jihu s nočákem v Plané a Táborskými sprinty.

19.2.2012 Ještě před tím, než jsem to připravil já, tak výsledky převedl a body spočítal Radim. Závod byl pěkný, kontroly šli naštěstí dobře najít. Což si rozhodně neříkal Klimík, který to disknul. Famózní výkon předvedl Pepa Hejzlar, který si řekl, že body z toho sněhuláka bude mít jen pro sebe (druhá Pavla má 89 bodů). Pavla zase běžela sama, protože Frantík byl díky rostoucím zubům neklidný. Tím ale bohužel nestihla vyhlášení výsledků, takže Tiší, očekávejte v pondělí obálku s červeným pruhem s výzvou k předání druhé ceny. Jak se to promítne do průbežného pořadí taktéž již víme. Prosím pošlete mi na mail (Kubovi) své postupy z GPSek (ideálně gpx soubor), já to zkreslím dohromady. O zákulisních bojích o první místo, které je už nyní jasné se dočtete zde.

13.2.2012 Dnes byl v časných nočních hodinách vydán rozpis 8. Sněhuláka.Pozor závod je ve Vyšným ne na Hluboké!!! Přihlášky jsou do čtvrtka. Jinak jak to vypadá s průběžným pořadím? V áčku vede Klimík, ale nemá nic jistého, ze zadu tlačí Tom Tichý a Zdenda Vošta. Ale stačí vyhrát oba závody a vše může být jinak - ze zadních pozic může zaútočit třebas Teroš.

6.2.2012 Byly zpracovány velmi podrobné výsledky - přepočteno jak kdo které kolo běžel - je to přepočteno tak, že v tabulce jsou mezičasy stejných kol bez ohledu na to, v jakém pořadí to kdo běžel. Pořadí kol je podle mě či Honzy Flašara - viz článek. Ne vždy se mezičasy změřit podařilo - vysvětlivky jsou dole. Taky pár fotek se našlo. Jo a nechápu, že se na zrcadlové mapě neběhají normální rankingové závody...

5.2.2012 Radek poslal výsledky včerejšího Sněhuláka a Radim je bleskurychle převedl do koukatelné podoby včetně podrobných výsledků a spočítal i průběžné pořadí. Byla docela zima, hodně psů bez vodítek, jedna ukradená kontrola a startovní čas pro některé málem na nočák. Všem, kterým nastoupili gratulujeme a kterým dokončili gratulujeme o trochu víc. Zajímavý byl souboj o třetí místo. Na poslední kontrole jsem doběhl Toma Tichýho a chvíli tam tu kontrolu pohledal a pak jsem ještě zbytečně lezl do křoví před doběhem a měl incident se psem. Tom mezitím stačil v pohodě doběhnout a předběhnout Filipa, čímž zbytek velké bedny obsadili samí Hulci.

23.1.2012 Radim zaktualizoval průběžném pořadí a připravili jsme i podrobné výsledky nedělního závodu, včetně chyb a trestných minut.

22.1.2012 Dnes se 13 statečných postavilo na start závodu ve Vraníně. Ještě víc statečnějsí byly Tišší, kteří letos uspořádali již druhý závod, aby tak vyplnili na rychlo vzniklou mezeru mezi pořadateli. První závod se obešel bez sněhu, ale při dnešním "sněhovém reparátu" už něco málo na zemi leželo. Po zkušenosti z roku 2009, kdy se běželo v "lese" a já svým druhým nejrychlejším časem skončil v propadlišti výsledkové listiny, tak jsem si výrazně hlídal správné kontroly. Jestli to byla správná taktika posuďte sami ve výsledcích. Ještě bych chtěl vyzvednout výkon Fialky - běžela s palcovkou, Šarloty, která se pustila do kategorie B a Rychti, který neměl ani jednu chybu. Jak to zamíchá s průběžnými výsledky? Uvidíme, co pošle Radim. Jinak kontrola číslo 7, kterou bohužel odvál vítr, nebyla započítána jako chyba. Příště se sejdeme na (ne v) Máji.

19.1.2012 No, nakonec jsem teda převedl jen Radkův rozpis, když u na nedělního Sněhuláka končí přihlášky již dnes.

15.1.2012 Tišší a Radek poslali rozpisy, nestíhám, tak to nebudu převádět a je to ve wordu (převedu to ve středu). Odkazy na rozpis jsou klasicky vlevo.

8.1.2012 Radim zaktualizoval průběžném pořadí.

8.1.2012 Jirka již zveřejnil výsledky a fotky. Všichni se víceméně s nástrahami mapy poprali. Buď to šlo na jistotu obíhat po cestách nebo fikat rychleji lesem anebo přepočítavat pomocí poměrně jednoduchých vzorečků. Příští Sněhulák bude v Třeboni a vypadá to na neděli, na rozpisu se pracuje.

7.1.2012 Kdo pozorně sleduje Jirkovo stránky, tak si našel startovku a pokyny. Příští Sněhulák bude Třeboni (Martin Tichý) poslední v Chlumě (Tryskáč, Klimík).

2.1.2012 Radim zaktualizoval průběžném pořadí. Zatím není vůbec nic rozhodnutu. Při sporadické účasti vítězů předchozích ročníků v kategorii A - Radim a Honza - je pole favoritů poměrně široké. Zatím má v áčku k vítězství nejblíž Zdenda Vošta, byť se zatím ani jednou neumístil na bedně. Následuje ho Tom Tichý, který v průběžném pořadí bodově ztrácí kvůli pořádání (tento závod se mu ale asi bude škrtat). Následuje pak Klimík, který hodně točí a taky o tom hodně píše :-). Mimo medailové pozice jsou zatím oba Hulcové. V béčku zatím 300 bodů dosáhlo 5 závodníků. První tři místa ovládla Machovic rodina a následuje je dvojice veteránů - Rychťa a Miloš Fiala. Následující závod je v Plané pod takotvkou Jirky Vébra - přihlášky do 5. 1. (čtvrtek). Jak to vypadá s následujícími závody? Zatím je jistý závod na Hluboké (Radim a Zdenda Vošta) a na Vlčí jámě (Radek Janošík). Co se týče dalších závodů, tak se podíváme do Křemežské kotliny a snad i k Vyšnému.

27.12.2011 Výsledky z 4. Sněhuláka jsou již na světě. A na následné výroční schůzi - tentokrát bez kuželek - byla odsouhlasena termínovka - viz menu vlevo. A průběžné výsledky budou až bude Radim zpět za Alpami.

21.12.2011 Startovka na 4. Sněhuláka je zde.

18.12.2011 Na Jirkovo stránkách je již rozpis.

5.12.2011 A Radim aktualizval i Průběžném pořadí.

5.12.2011 - Výsledky sobotní závodu jsou již na světě.

4.12.2011 - Výsledky včerejšího závodu, ani ztráty v řadách závodníků zatím nejsou známy, ale již tu máme rozpis 4. Sněhuláka, který bude v tradičním čase a na tradičním místě. Jinak sobotní závod prověřil, jak naší závodníci umí či spíše neumí běhat podle vrstevnic, azimutů a vzdáleností. O svých zážitcích se rozepsal Klimík a Jirka Vébr.

24.11.2011 - A průběžné výsledky jsou již na světě - skrývají se v Průběžném pořadí. Tedy už se neskrývají.

24.11.2011 - Klimíkovo výsledky po náročných dnech opraveny do koukatelné podoby. A poslány do Slovinska ke zpracování, ať žije outsorcing! A pokud neusnu, tak připravím ještě rozbor Rychťova free-orderu. V sobotu za svítání je naplánován trénink v Chlumu - doprava zajištěna. Domluva probíhá zde, tak se nebojte připojit.

20.11.2011 - Krátce z tisku. Free order Rychti byl jedním z nejtěžších, připravujeme rozbor. Tryskáčův nedokončený článek byl obdobně kvalitní. Výsledky odpoledne a večer jsou již na světě. Klimíkovo výsledky zatím pouze v nepřehledném excelu, ale nebojte se, během zítřka to upravím.

10.11.2011 - Tišší se činili a již mají připravený rozpis. A odbobně jako minulé ročníky se nabízí anketní otázka: Kolik mm sněhu bude 3. 12. na shromaždišti Sněhuláka? Své tipy můžete zasílat Kubovi na mailovou adresu. Vítěz (ten co bude nejblíž) získá 10% slevu na startovném na následujícího Sněhuláka. A činil se i Rychťa a ten má i pokyny.

6.11.2011 - První lednový závod - 5. závod série Sněhulákův kufr - bude pod taktovkou Jirky Vébra a bude 7. 1. 2012.

5.11.2011 - Klimík se Zdendou nemůžou otevřít rozpis Klimíkova závodu. Takže pokud používáte Internet explorer, tak se vám úplně dole ukáže zákez vjezdu - IE (internet explorer) se to zdá jako podezřelá stránka. Proč?-to se mě neptejte. Je potřeba povolit cookies - klikněte na ten zákaz vjezdu a najděte tam povolit cookies - pak to půjde. Anebo použijte jiný prohlížeč - mozilla firefox, google chrome, operu... Nebo to snad Radim nějak upraví, aby to šlo i IE.

4.11.2011 - Tak tedy: 19. listopadu vše vypukne. Tedy 7. ročník Sněhulákova kufru. Ve 14:05 startuje první závodník v prvním závodu - Pepovo bláznění na Vltavě v ČB. Po odběhnutí se přesuneme do Křemže. Prezentace na Klimíkův Noční městysský sprint je od 18:00 do 19:00, takže se cestou stačíte stavit i na svačinku. Před i po závodě bude kulturně-společenský večer.

1.11.2011 - Vloudila se nám sem trochu chybička. Pepův závod je až 19. 11. a podle všeho bude prvním závodem Sněhuláka. 19. 11. bude podle všeho tedy dvojzávod.

31.10.2011 - Radim se hřeje kdesi na jihu, ale zdejší O-scéna snad neupadla do zimního spánku. Ještě před prvním závodem můžete využít kvalitního tréninku na Pepově bláznění - 19. 11. 2011 na Vltavě od 14:00. První závod Sněhuláka pak proběhne 19. 11. 2011 v Křemži pod taktovkou Klimíka. Protože už chodíme do práce a z práce za tmy, tak to bude noční sprint Křemží. Před i po bude kulturně-společenský večer. Rozpis je již téměř kompletní.

31.10.2011 3. 12. nás pak čeká závod na DMR 4G (velmi kvalitní vrstevnice) na Třeboňsku - pořadatelé Tiší. Na další závod se pak přesuneme zpět do Křemežské kotliny, kde bude pořádat Tryskáč. A 26. 12. nás čeká závod na SKP tentokrát na nové mapě a v novém prostoru.

15.03.2011 - Omlouvám se, práce na nové mapě mě zaměstnaly natolik, že jsem na druhou kolej odsunul zveřejnění výsledků finálního pachtění za sněhulákobody. Klimík připravil přeběh přes hřeben Kleti - ideálně dlouhé a mapově nenáročné proběhnutí, které - podle mého - má mezi sněhulákovskými závody své místo. Kategorii B trochu zamotaly záludnosti mapy Tryskáčovo, Ti, kteří lest mapaře prohlédli si připsali z rozhodnutí ředitele závodu 45 minutový bonus. Výsledky. Své premiérové vítězství si tak připsala Ivana Machová jun., naopak v A výborný výkon Radka Teringla jen potvrdil jeho dobrou formu na začátku letošní sezony. No a jak to dopadlo celkem? V kategorii A vyhrál Teroš přede mnou, když jsem v posledním závodě předskočil chybějícího Vaška Pelce a pořádajícího Klimíka. Pátý pak skončil Flaška, který od letoška používá Sněhuláka jako možnost pro alternativní a někdy až avantgardní tréninky, a šestý Tom Tichý. V B pak Martina Teringlová o bod porazila Terku Přecechtělovou, třetí skončil při své premiéře v zimních bojích Ondra Jíša. Za ním se seřadily Pavla Pelcová a dorostenky Machovy.

01.03.2011 - Klimík informuje, že ideálním obutím na sobotní závod je obuv bezzubá. Tedy bezhřebá.

27.02.2011 - Podruhé se dnes hlásím. Výsledky závodu ve Strakonicích a jejich dopad na celkové pořadí. No a já jdu vymýšlet, co si odnesete v sobotu za své poctivě vyběhané sněhulákobody.

27.02.2011 - Tak komplikace se podařilo odstranit a poslední Sněhulák bude. Bude příští sobotu, 5.3., připraví ho Klimík a bude to sranda. Večer se plánuje mírná veselice. Rozpis. Výsledky od Vaška zatím nepřišly.

20.02.2011 - Kuba vydal rozpis na 9.závod, který se koná společně s malým soutředěním u Šťástků již za 14 dní. Pojďme taky něco natočit na mapě a večer se pobavit (třeba o dalším směřování Sněhuláka).

12.02.2011 - Běžci Sněhulákova kufru dnes prokázali, že snad mapu ani nepotřebujou. Viz výsledky závodu v Dasném. Áčkařům doporučuji i výsledky (*.xls), kde jsou i mezičasy v jednotlivých kolech. Do průběžného vedení se dostali Teroš a Terezka Přecechtělová. No a za 14 dní se uvidíme ve Strakonicích, jak vidno z Vaškova rozpisu (*.pdf). Zároveň se na vědomost dává, že poslední sněhulák i s tréninkovým soustředěním bude 5.(-6.) 3. u Šťástků.

22.01.2011 - Martin Brožka připravil komplexní závod v Trhových Svinech s migrující kontrolou. Nemít atletická migrující kontrola jasné instrukce, že se má o-běžcům po půl kole vzdát, kroužíme tam ještě teď.. Každopádně dal Martin dohromady výsledky, které lze stručně shrnout tvrzením, že Teringlovi vyhráli, co se dalo. Radek A, Martina B a Vendulka C, kterou podpořil druhý Vojta. V celkovém pořadí se to začíná míchat, neboť už se odčítá nejméně povedený závod.. No, bude to ještě zajímavé.. Body ze sedmého závodu nebudou zadarmo, jak napovídá včera vydaný rozpis. Běžci už hledají odpověď na otázku téměř hamletovskou - riskovat? nebo jít na jistotu?

21.01.2011 - Vydán rozpis nevšední taškařice, která se koná jako 7.závod Sněhulákova kufru 12.2. pod Bezdrevem.

14.01.2011 - Přihlášky na příští týden jsou do pátku 21.ledna, 19:59 na mail brozka.m(místo téhle závorky napište zavináč)volny(a místo téhle tečku)cz . Martin se těší na hojnou účast.

10.01.2011 - V den dalšího vítězství Martiny Sáblíkové a skvělých výkonů Bauera, Jakšíka a Koudelky z STS Chvojkovice Brod pokračovaly boje o sněhubody ve Strakonicích. U příležitosti 25 let OB v Kašp.Horách připravili manželé Hulcovi jubilejní, v celkovém pořadí již padesátý (!!!) závod Sněhuláka. Na závodníky čekala dooost stará mapa a áčkaře ve druhém kole poměrně jednoduchý (i když jak pro koho ;) paměťák. Vyhráli Flaška a Martina Terošů, velmi slušný výkon předvedl i Teroš a vyšvihl se po zásluze do čela průběžného pořadí. V B vede Pavla Pelcová. Tady jsou výsledky od Kuby (*.xls), tady ze SněhuSW. Příště se sejdeme 22.1. ve Svinech. Jo a ještě výtka: pořadatelé, pište do výsledků, jestli Ivana Machová jun. či sen., nějak se nám rozmohlo jejich nerozlišování. Ale snad je vše uvedeno na pravou míru.

02.01.2011 - Vítám vás v novém roce. Vylovil jsem ze spam koše Honzovy výsledky parádního 4.závodu (*.xls), přechroustal je. Na čele průběžného pořadí se nic nemění. V A vede Vašek Pelc a v B Matyáš Princ. Další body se rozdávají 9.1.2011 ve Strakonicích.

21.12.2010 - Výsledky 3.závodu vzhledem k mírným komplikacím s nekompletní výsledkovkou v kombinaci s náročným koncem semestru jsou publikovány až teď. Stejně tak výsledky průběžné. Na čele Vašek Pelc a Matyáš Princ. K tomu zveřejněny rozpisy: 5. a 6. závod. POZOR: Pátý závod je posunutý na 9.ledna! a koná se ve Strakonicích, 6.závod je 22.ledna v Trhových Svinech.

09.12.2010 - Tentokrát je pár minut po půlnoci a zveřejňuji rozpis, co poslal Honza Flašar. 26.12. na Eskápéčku bude trochu delší program, ale trend IOF je jasný a my jdeme s dobou. Jen s tím rozdílem, že výsledky se nebudou počítat do světového poháru, ale do pořadí Sněhulákova kufru:)

29.11.2010 - Je pár minut do půlnoci a zveřejňuji rozpis, co mi Tryski poslal. Takže v sobotu 11.12. ve Všemyslicích (mikroregion Temelín ;)

28.11.2010 - Výsledky z tradičně zasněženého závodu Tichých jsou zpracovány a přišly i s komentářem. Já tedy jen dodám, že lídry po dvou závodech jsou Princové - David v A a Matyáš v B a že majitele nedohledaných čipů se dohledat (snad) podařilo. Rozpis závodu 11.12. ve Všemyslicích dodá Tryskáč ASAP. Teď už ale předávám slovo Martinovi: Několik postřehů z 2.sněhuláka

22.11.2010 - Omlouvám se za delší nepřítomnost (ať už fyzickou nebo duševní). Jsou zpracovány výsledky prvního závodu a průběžné výsledky, které jsou kupodivu určeny právě jen a pouze prvním závodem. Prozatím počítáme i kategorii C, uvidíme, jak se situace kolem kategorie C vyvine. Je jasné, že u borců z C je cíl jiný, než vyhrát nějaký seriál závodů.. Jinak v sobotu pořádají Tiší. Meteorologové s tím přišli teď, ale my jsme to věděli rok dopředu, že sníh napadne. Tiší totiž Sněhuláka bez sněhu prostě pořádat nechtějí:) Jinak byl doplněn i kalendář závodů, který se ještě může mírně vyvíjet s ohledem na služební cestu Jirky Vébra, který by letos rád něco uspořádal. Ale termíny by měly zůstat.

17.10.2010 - Přidán rozpis druhého závodu. Pořádají Tiší v oblasti Vitorazska. První závod je již 13.11., tak na něj nezapomeňte!

20.09.2010 - Dlouho, předlouho jste čekali na aktualizaci, ale dočkali jste se. Šestý ročník Sněhuláka je tady. Nebo spíš tady vlevo.

30.05.2010 - Pořádali jsme závod MjČ štafet. Více v příslušné sekci.

29.03.2010 - V sobotu byl skvělým závodem v severské kombinaci zakončen pátý ročník Sněhulákova kufru. Po skokanské části startovali na čele Ondra Meloun a lepší skokan nežli běžec Petr Klimeš. Pro vítězství si nakonec doběhl taktickým výkonem Ivo Šafařík, který prokázal, že kontaktní závody mu sedí. Druhé místo uhájil Ondra Meloun, pro třetí jsem si subjektivně i objektivně kvalitním výkonem v běžecké části doběhl já. Celkově se pak bojovalo jen o třetí místo, první Flaškovo a druhé moje bylo jasné předem, na třetí místo se dostal Tom Tichý, čtvrtý pak zůstal postrach svatebních hostin Tryskáč před Kubou Hulcem a šestým Lojzou Romanovským. Nejlepší ženou je Terka Přecechtělová:))) - v pořadí kategorie A uzavírá první desítku.
Spousta béčkařů si po skokanské části troufla na kategorii A, tak jich v Béčku moc nezbylo. Vedení ze skokanské části neuhájil Orienteering guru Pepa Rychtecký, vyhrál (i celkově) Filip Hulec, těšíme se na něj příští rok v Ačku. Třetí pak skončil Martin Zimmermann a čtvrtý Marcel Prais. Ještě odkazy: výsledky finálového závodu a celkové . Snad ještě Flaška pošle výsledky rozepsané i se skokanskými výkony. Jinak díky pořadatelům: Pepovi, novomanželům Hulcovým, Mirce Vejvodové, sobě a Zdendovi Blablů, JiVemu, Radkovi.ja, Tichým, Filipovi a Flaškovi. Termínovka na příští rok se pomalu rýsuje, uvidíme, co z našich plánů vyjde. Flaška slibuje pořádnou klasiku, PCB zas trochu jiný závod na vánočním SKP, já rozmýšlím takovou delší šílenost... Těšte se, na podzim se hlásí Sněhulák a vyhlašuje šestý rok bojů o kufr.

16.03.2010 - Opožděně dodávám výsledky ze Stropnice, kde vyhráli Flaška a Martina Terošová, tady je průběžný pořadí. A taky hlavně rozpis finálového závodu na Tokaništi. Bude se jednat o jihočesko-severskou kombinaci a bude to dost možná docela sranda.

01.03.2010 - Máme za sebou jedinečný závod, kteří uspořádali Tiší. Závod s mírnými komplikacemi před startem, ale nakonec vše dobře dopadlo, a přestože nebyly zážitky nijak extra dlouhé, byly poměrně intezivní. V kategorii A vyhrál překvapivě hokynář z Chluma Petr Klimeš, v B si pak pátou výhrou v řadě zajistil vstup mezi sněhulákovskou smetánku na příští rok Filip. Výsledky v původním znění, výsledky v ofiko formátu a průběžné výsledky. Ještě jedna poznámka - začínají nám na závody SK jezdit i zahraniční borci - tentokrát registrujeme první výskyt Skandinávců. V průběžném pořadí jsou v hlavní kategorii na prvních šesti místech zástupci hned šesti oblastí. Praha, Východočeská, Vysočina, Západočeská, Jihočeská a Středočeská:)

14.02.2010 - Po návratu z náročného týdne přináším konečně výsledky Fčelenské včelky, Radkova náročného závodu, který byl vzhledem ke sněhovým podmínkám a nízké teplotě a čerstvému větru o něco tvrdší, než pořadatel zamýšlel. V B vyhrál suverénně Filip, v A pak při neúčasti Flašky já, ou jéé. V průběžném pořadí pak už někteří Hujeři, co objíždějí všechno odmazávají nejméně povedený výkon, neboť se počítá pět nejlepších, jako ostatně každý rok. Mno a pak jsem opravil Filipův rozpis přesunutého osmého závodu 6.3. v Dolní Stropnici - změny se týkají termínu přihlášek a termínu závodu, páč jsem to já lenoch neudělal dřív. No a hlavně, hlavně přišel rozpis Sněhuláka sedmého, od Tichých. Sněhové podmínky v Neunagelbergu jsou takové, jaké bývají vždy, když se tam má něco konat, tak se závod přesouvá do míst, kde sníh zaručeně nebude. Kdo jste ještě lokalitu nenavštívil, ubezpečuji, že stojí za to. Orientační lahůdka. Více bylo v rozpisu.

22.01.2010 - Závod ve Stropnici byl přeložen až na březen (přesný termín upřesníme) a následujícím závodem v pořadí šestým je Fčelenská včelka, jejíž rozpis přinášíme. Pořádá Radek Janošík na Včelné.

28.12.2009 - Filip poslal rozpis 6.závodu, aktuální informace můžete sledovat na webu PCB. Ztracené boty ze soboty našly svoji majitelku.

27.12.2009 - Výsledky Vánočního sprintu a jejich odraz v průběžném pořadí. Díky: Přecedovi, Zdendovi a Terezce za pomoc. Ztráty a nálezy: poměrně velmi slušné závodní boty, zaprášená čepice a krabička od cukroví bez víčka. K dosažení na mém mailu. Uvidíme se v sobotu v Plané.

19.11.2009 - Kuba dal do kupy pokyny k nedělnímu závodu. Viz odkaz vlevo, je to ve formatu (*.doc)

18.11.2009 - Za poměrně chladného počasí a slušné účasti proběhl 1.závod V.ročníku Sněhuláka v lese za čb. sídlištěm Máj. Pepa si s přípravou dost vyhrál, zklamala bohužel technika. Závod tedy proběhl a výsledky bylo potřeba ještě vymyslet. Nakonec se povedlo, reklamace byly kladně vyřízeny a oddílu KRE bylo doporučeno udělat si pořádek v čipech. Já jsem navíc roztlačil znova po roce SW na zpracování výsledků. Z něj vylezlo i průbežné pořadí po jednom závodě, tak proč to sem nedat, že.. Dále mi bylo vytčeno, že tu mám guláš v termínech dalších Sněhuláků, tak snad je už opraveno a pro sichr sem píšu ještě jednou: 22.11., 13.12., 26.12., 2.1. a 16.1. - v případě sporu platí to, co je tu napsaný víckrát:))) Dál se ještě něco rýsuje, to necháme zatím utajené. Jo a v neděli se běží 2.závod - Kuba slibuje mezinárodní účast.

10.11.2009 - Přidány pokyny k prvnímu závodu, viz odkaz vlevo, přihlášeno je asi padesát (!) borců. Dál byl vydán minimalistický rozpis 2.závodu, který pořádá Kuba s Fialkou na Kůstrém 22.11.2009.

14.10.2009 - Doplněn kalendář závodů Sněhulákova kufru o dva lednové termíny - 2.1. v Plané nad Lužnicí a 16.1. v Dolní Stropnici. Na letácích rozdávaných na Kaprovi mi to trochu ujelo, takže Dolní (ne Horní) Stropnice...

02.10.2009 - Východočeši, tady najdete, s kým počítám na ubytování na Kvildě na HROB. Mým přímým nadřízeným je Zdenda Blabla:), prosí vás o jméno, příjmení, RČ, trvalé bydliště a číslo OP. Posílejte mi to na mail, FB, icq.

01.10.2009 - Probouzim z letního spánku tenhle web. Jistě jste si všichni všimli, že vlevo v menu přeskočilo počítadlo ročníků Sněhulákova kufru už na pětku. Ano, pátá devítka závodů je pro vás připravena. Jisté jsou zatím termíny do konce roku 2009, ale zřejmě již do prvního závodu budeme mít kompletní termínovku, protože už teď se sešlo 9 dychtivých pořadatelů, za což jim všem velice děkuji. Tak co vás čeká? Hned zkraje (14.11.) se do vás pustí Pepa Rychtecký se svým 'blázněním', navazují hned týden na to Hulcovi. U toho se na chvilku zastavím - kdysi jsem prohlásil, že Sněhuláka do okolí Kašperek Kubovi pustim jedině, až se bude ženit. Já slovo držím, Kuba se tedy podřídil..:) 13.12. pak připravuje Mirka Vejvodová předvánoční Prachatice, tradicí pak zůstává závod na Štěpána v Budějovicích. Hned v lednu se o termíny poperou Filip Hulec a Jirka Vébr, určitě bude na co se těšit.


31.03.2009 - Na následky říjnové autonehody včera zemřel ve věku 55 let orientační a extrémní běžec Franta David (PVP), vždycky dobře naladěný závodník, účastník nespočtu rogainingů i horských. Ten ve Zlatce už z vážných zdravotních důvodů musel vynechat...

22.03.2009 - IV.ročník Sněhuláka je úspěšně za námi. V posledním závodu nás 'Od posedu k posedu' hnal Vláďa Štindl. Cekoví vítězové (Flaška a Martin Mach) byli již známi, bojovalo se především o další pozice v kategorii A. Teroš nakonec uhájil druhé místo, na třetí poskočil včerejším vítězstvím Ondra Meloun, který v drtivém finiši porazil Tryskáče. Tomu nakonec na čtvrtého Radima scházely pouhé tři setiny bodu. Na slavnostní vyhlášení celkových výsledků navázala poměrně poklidná zábava, kde nejvíce zaujal Tryskáč svým autorským čtením.
Jinak se Filip úspěšně zhostil role archiváře Sněhuláka, třetí ročník je již svázán a na čtvrtém se pracuje. Ten pátý (jubilejní;) by měl podle všeho začít 14.listopadu 2009, další (jedinou;) jistotou je závod 26.12.2009 tradičně na SKP v Budějovicích, tentokrát však na nové mapě a v novém terénu..

07.03.2009 - Předposlední sněhulákovské měření sil připravil Radek Janošík v Budějicích. Přestože terén je to už trapně oběhaný, závod byl poměrně originální a k jeho kvalitě přispěly i kostýmy účastníků. V tomto ohledu dominoval Drákuba Hulec s partnerkou, Tryskáč nakonec shodil nejen ploutve, ale i brejle a šnorchl. Vlastní závod pak vyhráli tradičně Honza Flašar a Martin Mach. Výsledky. V průběžném pořadí se na druhé místo v A 'provisel' Teroš, kterýmu to na jaře začalo (narozdíl od některých ostatních) lítat. Zakončení nás čeká za 14 dní tentokrát ve Chmelné, přespání možné (zájem hlaste do přihlášky), točit by se měla plzeňská dvanáctka.

23.02.2009 - Školení R3 proběhlo v pořádku, v pořádku:) Ještě předtím jsme otestovali terén pro ME dorostu, který byl před poškozením chráněn 30 cm bílé hmoty:) SW okamžitě zpracoval výsledky závodu na Auroře, zmrzlého kapra si odvezl Radek Teringl. Pro zajímavost přidávám seznam trestných minut. V celkovém pořadí se už do čela dostal Pragovák Flaška, pořadí výrazně kopíruje loňský rok, v béčku pak stahuje náskok Martina Macha Filip Hulec - to bude zajímavé, oba mají před sebou ještě závod v domácím terénu - Martin má ale náskok. Ještě byl upraven časový údaj v rozpisu devatého závodu tak, aby byl v souladu s údajem uvedeným v měsíčníku Křemežsko..:)

19.02.2009 - Důležité informace ke školení R3:

.

18.02.2009 - Vyhrabal jsem z mailové poštz několik (tý)dnů čekající rozpisy na 8.závod v Č.Budějovicích a závěrečný závod ve Chmelné, kde proběhne i závěrečné vyhlášení.

25.01.2009 - Gratulace Tubovi k 25.narozeninám.
Krom toho přidávám výsledky z Týna, kde Filip postavil poměrně zajímavé, skoro middlové tratě, a průběžné pořadí. Počítá se pět nejlepších výsledků, a tak už to začíná být zajímavé. Příště se sejdeme 21.února na tajném místě uprostřed lesa, staví Tiší. Více zde (rozpis 7.závodu). Upozorňuji, že z parkoviště na shromaždiště je sakra (1,7 km) daleko, takže dostatečnou časovou rezervu!

21.01.2009 - Do rozpisu Týnského sněhuláka přibyla podstatná informace o času prezentace: 12-13h. Tak to do jedný stihněte, ať se to všechno zvládne..

20.01.2009 - Byly ujasněny některé zásadní detaily ohledně školení rozhodčích R3 o víkendu 21.-22.2.2009.

13.01.2009 - Jirka Vébr nemá po večerech co dělat, a tak kontroluje ražení. Ale Rychťa se k neabsolvování celého okruhu X přiznal dobrovolně a přihlásil se k diskvalifikaci. Výsledky tak byly opraveny. Aspoň se vysvětluje, proč šel Pepa místo na vyhlášení na hrací automaty do Blue Baru...

11.01.2009 - V zimě témeř arktické jsme odběhli parádní sprinty pod taktovkou JiVeho. Pro vítězství si doběhli já a Filip Hulec. Par (desitek) minut po pulnoci jsou na webu už i výsledky, které ovšem nic zásadního nezměnily na průběžném pořadí. Stále vede Fialka a Martin Mach. Více o závodě (i o ledovém píchači) najdete na webu KTA.

29.12.2008 - Vzápětí přichází další aktualizace, PCB vydalo rozpis na 24.leden, obsahující i výhrůžku pro ty, co se plánují přihlásit po termínu. A dodávám ještě upozornění, na které jsem včera zapomněl, fotky ze Štěpána jsou v galerii (viz odkaz vlevo). Ano, byl to test pozornosti, vlevo žádný odkaz není.. Takže tady je fotogalerie.

28.12.2008 - Omlouvám se za zpoždění se zveřejněním výsledků, důvodem je jednostranný konflikt mezi Klimíkem a Billem Gatesem, pak bylo taky nutné trochu poladit neumělý SW na zpracování výsledků. Každopádně už jsou tu výsledky Štěpánského závodu a průběžné pořadí. Zatím suverénní je v B Martin Mach, A vede (nečekaně, leč ne nezaslouženě) Fialka, už se s tím snažíme něco udělat:)
Zároveň Jirka Vébr vydal rozpis 5. závodu, 10.ledna 09 v Plané.

15.12.2008 - Jsou chvíle, kdy se těžko hledají slova. V registracích na rok 2009 bude chybět Tonda Reidinger.
foto: zpravodaj města Vodňany - www.vodnany.eu

07.12.2008 - Úspěšně proběhl 3.závod, pořádaný krom jiného jako testér beta-verze nového softwaru na zpracování Sněhulákových výsledků. Že ještě je co zlepšovat (a nejen na SW:), se můžete podívat do výsledků dnešního závodu. Celkové pořadí pak najdete tady. Zobrazovací a jiné nedostatky, musíme odstranit do 18.prosince, takže příště už to pojede jako po drátkách. Jako vánoční dárek sem pak dodám fotky, teď mám taky studijní povinnosti.

04.12.2008 - Přidán rozpis tradičního Štěpánského závodu na tradičním místě.

03.12.2008 - Prakticky ihned po svém zvolení začal staronový předseda TJ Sokola Křemže rozesílat novoroční přání, přestože leden je ještě daleko. Komentář netřeba.

23.11.2008 - Začal IV.ročník Sněhulákova Kufru. Úvodní TOUR vyhrál Ondra Meloun (VCB), tímto ho velebím na těchto stránkách, jak bylo slíbeno v upoutávce. Vše podstatné najdete na webu TOUR. Celá akce byla vydařená, možná až na nejistotu časového harmonogramu. Sprintové prémie zamotaly trochu pořadí a v závěrečné kopci tak bylo o co bojovat.
Další utkání o sněhulákovské body nás čeká 7.prosince v J.Hradci, srdečně zvu všechny zapálené závodníky, ale i sportovní nihilisty. Dneska cestou do Plzně jsem kompletně postavil tratě - obě kategorie běží tři okruhy o úhrnné (to je hezký slovo, ne?) délce 7,6 km pro A, resp. 4,9 km pro B. Upozorňuju, že přihlášky jsou jen do soboty (!) a že s hromadným startem se na opozdilce čekat nebude.

13.11.2008 - Po nezbytné resuiscitaci organizačního teamu po MČR v horském OB přichází Sněhulák v plné síle úvodním víkendem po názvem Tour de O. Dále byl aktualizován kalendář závodů na zimní sezonu.
.

11.10.2008 - Vydán rozpis úvodního víkendu IV.ročníku Sněhuláka: více najdete tady.

09.10.2008 - Dotazníček vyplnil i Tom Tichý, rozhovor s ním najdete v sekci Závodníci.

02.10.2008 - Blíží se Kapr, a tak přijde i agitace na IV.ročník Sněhulákova kufru. Začínáme 22.-23.11.2008 velkou akcí nazvanou Tour de O, pokračujeme pak dále - viz kalendář. Máme pro Vás několik novinek, začnu tou negativní - rozhoupali jsme se ke kroku, který jsme zvažovali už tři roky, totiž zvyšujeme startovné na julínkovských 30 korun - ne snad, abychom si na vás namastili kapsu, ale abychom pokryli náklady, zvýšili komfort závodů a koupili hezčí ceny.

18.09.2008 - Veškerý čas teď zabírá příprava HROBu (viz odkaz nahoře), no ale udělal jsem si čas na položení pár otázek Kubovi - podívejte se do sekce Závodníci:))

28.05.2008 - Přidány výsledky a mezičasy Štítu Prokletí 2008.

08.04.2008 - Takže sem dávám, co jsem slíbil. !!! ZDENDO TADY !!!:)

16.03.2008 - Posledním, devátým závodem jsme završili třetí ročník jihočeské zimní ligy. Za příjemně teplého a slunečného počasí překvapily téměř padesátku borců až nečekaně náročné tratě, které vytěžily z terénu českobudějovické Stromovky opravdu maximum. Kategorie A si zopakovala postup z před dvou let, což ale vůbec nevadilo - stále totiž není jasné, kudy od plovárny ke hvězdárně. S tratí si nejlépe poradil (podle očekávání) pragovák Honza Flašar, druhý doběhl Pepa Hejzlar a třetím místem se vytáhl na bednu i v celkovém hodnocení Teroš. V Béčku pak vyhrála Martina, takže Teringlovic děti mohly absolvovat další lekci z předmětu Pózování na stupních vítězů. Druhá pak doběhla Maruš, třetí Karel Mražík. Více tady. V celkovém pořadí už docházelo jen k dílčím změnám. První Honza i druhý Radim (já) měli už své jisté, na třetí místo se podle očekávání dostal Teroš, čtvrtý je Tryskáč, před Klimíka se na páté místo pak jen o desetiny bodu dostal Luboš. V Béčku je pak pořadí Maruš Dulovcová, Karel Mražík, Filip Hulec. Prostudujte si sami. Pořadí oddílů vyhrálo v áčku USK Praha, v B TJ Sokol Křemže. Celý ročník byl pak završen vyhlášením v tradičním duchu, předáním kufrů, minidiplomů, vypitím sudu a smetanovou Lipno párty. Definitivní tečku pak udělal symbolicky vítězný Honza vyluxováním veškerého (zlatého) prachu v místnosti, kde se vyhlašovalo. No a za rok zas..

09.03.2008 - Tak se nám nějak podařilo spatlat výsledky Corridy. Problematický přepočet na sněhulákobody byl vyřešen - vzorec je nakonec (3+SZ/LZ)*25-(kv-kz)*4. Zájemcům vysvětlím. V souladu s duchem závodu akcentuje počet uběhnutých kol na úkor času. Hlavu nám zamotal Zdenda Vošta, jehož gentlemanské gesto jej odsunulo z medailové pozice, problém však nastal při udělování bodů. Podle návrhu ředitele závodu jsem ho zařadil na konec 4.kola, ocenil ho 85 body (jako pořadatele) za fair play, které se mu stejně nepočítají, protože už zaběhl lepší závody. Šalamounské rozhodnutí:))) Takže je tu i průběžné pořadí, i když letos pramálo napínavé... Každopádně se nezapomeňte hlásit na finále!!!

04.03.2008 - V rychloanketě Honzy F, kde jste odpovídali na otázku, kdy že chcete běžet na Čemeříně, vznikla neuvěřitelná plichta. Protože tam, kde selže demokracie, nastupuje diktatura, rozhodl Honza po mém nátlaku takto: 8.závod se překládá na sobotu 8.března . Děkujeme za pochopení, myslím, že přeložení závodu bylo nezbytné.

12.02.2008 - Začínát jít o hodně, a tak se množí reklamace na výsledky. Jedna je už snad úspěšně vyřízena, černý bod za chybu si připisuje nejspíš Tryskáč - patrně se mu zatoulala jedna průkazka, co se týče druhé reklamace, chyba i její viník se zatím hledají. Janě Benešové se tímto omlouváme.

10.02.2008 - Úspěšně jsme absolvovali jubilejní 25.závod Sněhulákova kufru, letos sedmý. Vláďa Štindl připravil neLOB na Skalce. Tryskáč do rozpisu uvedl absolutně nesmyslné datum, navázal tak na tradici letáků na hasičský bál (s neviditelným datem), upoutávek na rogaining (rok 2008 místo 2007) a rozpisu večerního běhu Křemží (2005 místo 2006). Nakonec se nachytal jen Teroš, ale Martina si sobotní výlet pochvalovala, takže nakonec byli spokojeni všichni. Až na to, že v cíli nepočkali na tři adventuristy, kteří pročesávají les asi ještě teď, v celkových výsledkách jim počítám paušální částku 50b, jako za disk, víc s tím dělat nemůžu. Ozvěte se, pokud jsem body připsal někomu jinému, snad ale ne. Abych to nezamluvil, tady jsou výsledky, tady průběžné pořadí. Zároveň jsem trochu doplnil rozpis finále, tedy jeho společenské části, rozhodně se zúčastněte a ještě rozhodněji přivezte něco k zakousnutí... Rádi si povyměňujeme recepty:))
Dál vás prosím, abyste uposlechli výzvu Honzy F a na 8.Sněhuláka se přepravovali plně obsazenými auty!

09.02.2008 - Údajně se v rozpisu KRE vyskytují nějaké zmatečné datumy konání, ten správný je 10.2. (neděle). Abyste věděli, na co máte zaměřit svou přípravu na závěrečnou fázi boje o Sněhulákův kufr, předkládám Vám rozpis Corridy na Čemeříně, což je kontaktní závod z hlavy Honzy Flašara, sobota 1.3. nedaleko Borovnice a zatím neúplný, ale přesto poměrně dostatečný rozpis na finále. To připravuje sekce absolventů GymJi VCB do míst, kde měl Aleš včely. Chystá se i navazující slavnostní vyhlášení výsledků zimní sezony, raut, valná hromada Sněhulákova kufru a sladký spánek do druhého dne. Tak ahoj zítra ve Chmelné.

01.02.2008 - Marně se Tryskáč modlil, aby napadl sníh na bobařský OB a na MjČ v LOBech. Proto se 7.závod uskuteční jako dlouhá trať, patrně to, co se původně mělo běžet na lyžích. Podobnost s jakýmikoli jinými LOBy je čistě náhodná:) Tady je rozpis závodu ve Chmelné. Je to 10.února, nevěděli-li jste. Další etapa proběhne pod vedením Honzy Flašara 1.března a 15.března už zimní sezonu zakončíme.. Rozpisy snad brzy.

21.01.2008 - Martin se činil a poslal závěrečnou zprávu o vlastivědně-branné akci:) No, zajímavé počtení:) A taky už jsou fotky na webu. Máte-li kdokoli jakékoli fotky z letošních Sněhuláků, určitě se mi ozvěte, dám Vám návod, jak se o ně podělit.

20.01.2008 - Tiší poslali výsledky vlastivědně-branného závodu. Spočítáno je i průběžné pořadí. No a v drbně najdete moje intenzivní zážitky:) Martin ještě slibuje fotky a záznam GPSky, co jsme táhli s sebou.. Alespoň se pobavíte;) Další závody bude (určitě na poslední chvíli) připravovat Tryskáč. Bude se konat 10.února, oživíme krásnou ideu - po předloňském MS následuje 1. Mistrovství ČR v BOBAŘSKÉM ORIENTAČNÍM BĚHU. Připomínám, že je to ve stejný den a na stejném místě jako MjČ v LOBech, v případě nízkého stavu sněhu se BOB konat nebude a jako 7.závod Sněhuláka odběhneme tratě připravené na LOB.

19.01.2008 - PODĚKOVÁNÍ: Jménem všech 'sněhuláků' děkuju Zdendovi Blablovi, že dnes v odpoledních hodinách nezištnou a okamžitou pomocí zachoval koordinátora jihočeské zimní ligy pro další generace.

08.01.2008 - Byl vydán rozpis 6.závodu, nazvaného příznačně Schengen, vlastivědně-branný scorelauf. Připravují ho Tiší v okolí nejsevernějšího bodu Rakouska, jak psal Martin v jednom z mailů, vezměte si s sebou občanky/pasy, hranice jsou sice volné, těžko to ale za běhu vysvětlovat rakouským čertům:) Body tentokrát nebudou zadarmo, ale aspoň naběháme nějaký ten objem, tak je to správné a tak to má být.

26.12.2007 - Letošní o-rok byl dnes definitivně završen závodem, který se do zlaté knihy Sněhulákova kufru (páni, možná bychom měli něco takového založit;) zapíše jako nejvyrovnanější závod historie. Mezi prvním a pátým místem byl rozdíl pouhých dvacet vteřin (!). Nakonec se ani moc borců nenechalo nachytat na mikrokontroly, nejvíc kroužili starší dorostenci Aleš Křenek a Vláďa Štindl, po dvou kolech. Výsledky mi předal Klimík rovnou ke zpracování, takže ty jsou tady. No a ještě se vrátím k pátku, reklamoval jsem už na místě výsledky, chyběla mi ve výsledcích jedna kontrola, mimochodem, je to asi počtvrté, co byly potíže se třetím místem, je to asi nějaký zakletý. Minule byl postiženým Tryskáč. No každopádně ty výsledky už jsou k dispozici.
Celý seriál se nám přehoupl do druhé poloviny - takže už je čas starat se o průbežné pořadí:)
Další závod se chystá na 19.ledna, pořadatelé z TJH vydají rozpis později, no nevadí. Stejně, kdo z vás se hlásí na závody včas, že? :) No a pak nám slibuje Tryskáč Mistrovství ČR v bobařském OB, no to je ještě daleko.
A všem přeju ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK (a sezonu) 2008.

22.12.2007 - Máme za sebou zajímavý závod v Písku, kterému nechyběl náboj ani napětí. Zatím chybí pouze výsledky (stále nepřišly), třeba je přinese Ježíšek. Každopádně vzorec pro výpočet bodů ze scorelaufu do celkového pořadí mám vymyšlený. Fotky ze závodu nemám, ani si neuvědomuji, jestli někdo fotil. Pokud ano, ozvěte se mi, poskytnu přihlašovací údaje na rajče, abyste mohli obohatit naši fotogalerii. Já vám zatím přináším pouze PFku (loni na ní byl Tryskáč, tak letos jsem na řadě já:), máte ji vlevo;) no a pak taky odkaz na celkem zajímavou animaci. Jo a ještě dojde ke korektuře výsledků 3.Sněhuláka, neboť jsem podrobně zkoumal ražení některých neo-diskařů:)

02.12.2007 - Dodávám výsledky Stopy Xapatanu. Byl jsem moc měkkej; vlak stihla drtivá většina závodníků, příště snad přitvrdíme..:) Dál jsem ještě stihnul průběžné pořadí. Na rajčeti určitě přibyly fotky.

22.11.2007 - Opožděně dodávám výsledky Kubova závodu, taky průběžné výsledky, které jsou zatím velmi vyrovnané, pak ještě odkaz na Sněhulákovu fotogalerii. No a pochlapil se i Klimík vydáním rozpis Klimíkova MicrOBa, 5.závodu - 26. prosince. To je snad vše. Koukejte točit a hlásit se do Střížovic. R.

19.11.2007 - Sezona se nám rozběhla. Kubův závod příjemně překvapil atraktivním formátem, kdy se v systému čtyřkolových amerických štafet propojily boje v kategorii A i B, aby vytvořily neuvěřitelně vyrovnaný závod. Zajímavé bylo i střídání průběžného vedení: po 1.kole dvojice Michal Porhansl - Kristýna Flašarová, po druhém Petr Klimeš - Maruš Dulovcoá, po třetím Radim Hošek - Karel Mražík, ale pro vítězství si nakonec jistě doběhla silná dvojice Honza Flašar - Eliška Stluková. Výsledky slibuje Kuba na zítra.
Večer se pak odehrával na známém Palečkově vrchu, zajímavé by bylo tento zváod běžet na SI ražení, neboť velký počet kontrol bránil jakýmkoli pokusům o roztrhání tvořících se vláčků. Výsledky pak řadí hlavně kvalitu světel, ale to nevadí, myslím, že se všem líbilo:) Zítra doplním snad i průběžné výsledky. Jako bonus pak přidávám rozpis 4.závodu v Písku. Opět to bude večer, tentokrát ovšem s markantní podporou Františka Křižíka:)

05.11.2007 - Doplnil jsem rozpis na prvního Sněhuláka o pár podrobností jako je měřítko mapy a čas prezentace - Kuba vás prosí o příjezd ve 13h, abyste stihli prezentovat:) Navíc se mi podařilo zajistit několik externích dopisovatelů do našeho NaPalmu a KAPRadí:)

22.10.2007 - Dodělal jsem své resty, takže popořadě - rozpis prvního závodu ve Vyšném - Kuba Hulec, na který navazuje kulturní program čítající třeba i soutěž o TRAGÉDA ROKU 2007 a hlavně mistrovství v nočním sprintu po vyšenských remízkách. 2.prosince pak navazujeme třetím závodem ve Střížovicích. Budeme se na vás všechny těšit, nezapomeňte se přihlásit a hlavně nominovat (nejen) sami sebe na tragéda roku. Já už si na podporu sama sebe připravuju powerpointovou prezentaci:)))

19.10.2007 - Tak zveřejňujeme první rozpisy. První závod je ve Vyšněm pod taktovkou KSH, týž den večer ještě připravuje Honza Flašar noční, leč lajdák ještě rozpis neposlal. To já jsem na tom líp, předkládám vám rozpis třetího závodu ve Střížovicích. Vím, není to tak blízko, ale neváhejte, půjde o jedinečný zážitek. To je zatím vše. ZezPlzně zdraví Sněhulák:)

01.10.2007 - To, že čtete tuto zprávu je neoddiskutovatelný důkazem toho prostého faktu, že i na koleji jede internet. Takže zkouším uploadovat stránky hlavně pak přidáním III.ročníku.

03.09.2007 - …tak máme (máte) za sebou další o-víkend, po tradičně velmi náročném Martínkově přišel závod z jiného soudku. Pro Jihočechy možná trochu nezvyklý, z přirovnání vyslechnutých v cíli bych zmínil výstižná slova lov nebo hra. Záměr stavitele se tedy zdařil. Jestli se vám to líbí nebo ne, zvažte sami.
K výsledkům – směrné časy nám zbořili žáci téměř kompletně, nejvíc pak Tereza Tichá v D14, které se tímto omlouvám za příliš krátký zážitek v lese. V chlapech uletěl Honza Flašar, moc chtěl to pivo, které samozřejmě dostane, nadělil Tryskimu 6 minut. Zajímavé byly i některé rozestupy, třeba v D21 2.-4. místo rozdíl pouhé 4 vteřiny (Komárková, Štefanyuková, Dulovcová).
Závod proběhl v poklidu za slunečného počasí, lze mnohdy číst v protokolech, a platilo to i tentokrát.

28.08.2007 - Nedělní závod na Větrníku se podařilo okořenit zajímavou sázkou. Trať hlavní mužské kategorie s parametry 5,4km/ 105m /30 kontrol z dílny otce a syna Hoškových má ambice dodržet směrný čas 35 minut. Honza Flašar má vítězné ambice. Musí se tedy těm pětatřiceti minutám přiblížit. A tady je jádro pudla. Předmětem sázky je hranice 38 minut, výhrou pak 0,5 l piva Jedenáctka z pivovaru Platan. Pro přehlednost jsem vám ještě připravil takovou malou tabulku:
Honzův výsledekPlatanový následek
00:00-37:59pivo Honzovi od Radima
38:00pivo pro Kubu Hulce
38:01-DISKpivo Radimovi od Honzy

12.08.2007 - Tak mám hotovo. Jsou překreslené v OCADu mapy pro 3.Sněhulákův závod. Vše dělám s velkým předstihem, aby se povedlo tratě hezky vyladit, no však uvidíte proč. Každopádně proč dneska píšu: Chci tady červeně zveřejnit poděkování oddílu orientačního běhu TJ Slovan J. Hradec (SJH) - jmenovitě Ivanu Gřundělovi za souhlas s reedicí některých map pro ryze Sněhulákovské účely. Děkujeme.

09.08.2007 - Po kondiční soustředění ve Vyšném se vracíme z terénu k počítači, abychom zajistili klidný průběh třetího ročníku Sněhuláka. V současné době jsem ve fázi překreslování map.
Ještě předtím ale pro vás máme (rozuměj já a Přeceda) závod JčŽ 2.9. na Větrníku. Chystá se nezapomenutelný middle, stavbu jsem svěřil tatínkovi, mně přísluší pouze jedovaté poznámky (takže se dá říct, že tratě vznikají ve spolupráci:), věřím, že tratě budou milé, přívětivé, zajímavé a že si i tady na jihu užijete middle jaksepatří.
K termínovce Sněhuláka aneb Zdendo, plánuj si služby a rezervujte si termíny: 17.11., 2.12., 21.12. (večer) a tradičně 26.12., tak jak jste zvyklí. Mohl bych už něco upřesnit vzhledem k chystaným závodnům, ale necháme to ještě pod pokličkou, jen ať se spekuluje o uniklých informacích. Jednu vám poskytnu rovnou: Všechny letošní závody se poběží na mapách nových, případně obnovených. A obnovená mapa ještě vůbec neznamená aktuální:)))) Termíny na leden, únor a březen upřesníme, hned jak budeme vědět, co bude. Teď nevíme, jen tušíme. A těšíme se na vás.

10.07.2007 - S neočekávaným přehledem jsme zvádli uspořádat MČR v rogainingu, ohlasy byly asi z 85% procent pozitivní, takže beru celou akci jako pořadatelský úspěch. Co dál pro běžeckou veřejnost, pro vás, moji milí, chystáme? V letošním roce trojek (33.ročník Vodňanského kapra) nemůže chybět třetí ročník Sněhulákova kufru. Už teď krystalizují v našich myslích myšlenky na více či méně avantgardní závody, taková ta domácí proběhnutí, však víme. Pokud i vy máte zajímavý nápad na závod nebo chcete naší generaci ukázat nějakou dávno zapomenutou mapu, rozhodně mi napište, budeme jenom rádi. Zatím jsou víceméně jisté tyto závody - Vyšenské Nokturno se speakerem, slavnostním zahájením a vším, co k tomu patří (Honza nerespektoval vaše přání denního závodu, protože v daném terénu by byl woničom), dál Honza chystá vícekolový downhill závod na Granátníku, Kuba naváže na tradici Štěpánských běhů nějakou ptákovinou na Vlčí jámě, já chystám vzpomínkovou akci na jednu hodně starou mapu. Dost možná nás (vás) potěší i parkáč v Písku, no a jeden v netradičním terénu v Budějovicích. Myslím, že tradiční počet devíti závodů naplníme, některé naše nápady můžeme o rok odložit, pokud přijdete s něčím zajímavým. Takže trénujte, začínáme 17.listopadu ve Vyšném.

01.04.2007 - Tak máme za sebou soustředění a spolu s ním i druhý ročník Sněhulákova kufru. Jak to celé dopadlo, se podívejte na příslušných stránkách v levém menu... Myslím, že se to povedlo:) Děkuji všem pořadatelům Sněhulákových závodů, jmenovitě Tichým, Honzovi Flašarů (2x :), Zdendovi a celému SKP, sobě (2x :), Klimíkovi a Sokolu Křemže, Pepovi a Kubovi. Pak taky všem, co připravili tréninky na soustředění, doufám, že vám trochu potrápily hlavu a třeba vás i něčemu přiučily - díky Radku, Honzo, Pepo. A pak taky autorům fotek, které jsem použil při tvorbě diplomů - tatínkovi, mamince, Tichým, Zdendovi jr., Klimíkovi (?), Štěpánovi a Honzovi. Thx.
Na nejbližších závodech pak budu účastníkům rozdávat CDčko s fotkami, výsledkami, drby, postřehy a statistikami letošního ročníku. Takže se hlaste.
Teď už jen zbývá popřát Vám hodně úspěchů v nadcházející sezoně a to jak letní, tak i III.zimní:).
*** Výsledky závodu O Pohár Vojty Teringla *** celkové pořadí II.ročníku *** Konečné pořadí honu na Tryskáče ***

17.03.2007 - V rámci přísného utajení podrobností o posledním závodě, dávám jako jedinou informaci rozpis oddílu rekreačních sportů, který závod pořádá. Každopádně těšte se, hlaste se. Vy, kdož jste využili služeb VCB a účastníte se soustředění v plném rozsahu, jste přihlášeni. V souvislosti s blížící se maturitou (mojí:), chystám (pro kategorii A) jako součást závodu (ne)vědomostní test, jen ať se nám pořadí trochu zamotá. No, ale uvidíte sami. Podrobnosti budou oznámeny před závodem, start bude hromadný, možná intervalový s infinitezimální diferencí. Večer nás čeká opět velkolepé vyhlášení a raut za účasti sudu - Platan 11°. Další zvídavé dotazy směřujte na mě, stejně vám nic nepovím.. Snad jen, že tratě by letos neměly být tak fyzicky náročné jako loni.

11.03.2007 - Bezesporu zajímavý byl uplynulý víkend... Sobotní závod nesl všechny typické rysy Kubovy organizace, včetně prosby o pomoc v den závodu, nejasnosti o místě shromaždiště, předimenzování tratí a špatně roznesené kontroly, což ovšem rozhodilo už málokoho. V jámovišti nedaleko Zahájí to ale stojí za to, minimálně jako trénink na načerpání odrazové síly. Kuba nakonec vykouzlil i výsledky. Jakkoli se snažil nás před nedělní výpravou do nepálského Káthmándú utahat, nebylo mu to nic platné. Honza připravil zajímavý závod a zařídil účast i mimooblastních závodníků. K jeho cti navíc dodávám okamžité předání výsledků expedice a slunečné počasí:) Po víkendu se nám parádně zamíchalo průběžné pořadí, Honza Flašar má jistotu prvenství v kat A, Teroš už o druhé místo může přijít jen teoreticky. Třetí je zatím Pepa Hejzlar. Rozdíl mezi 4. Klimíkem a 5. Markem je 0,07 bodu, což odpovídá asi tak odchylce přesnosti Kubových hodinek.. O mocný finiš se bude snažit ještě 'Přeceda' a Tryskáč. No uvidíme. v béčkách vyhraje s jistotou Zdenda Blabla, otázkou je výsledek souboje Vlaďky a Elišky, do kterého možná ještě promluví cyklista Miloš Moravec. Vše se rozhodne 31.března na Svobodných horách, jste všichni zváni, rozpis dodám co nejdříve...

06.03.2007 - Nezapomeňte se přihlásit na víkendové závody! Kuba a Honza netrpělivě čekají...
Ale proč jsem tady - no ano, je tu fungl nové logo MČR v rogainingu... Není pochyb o tom, že to bude akce zajímavá a hodná Vaší účasti...
Rád bych také upozornil na zajímavou antiTryskáčovou anketu v naší drbárně.

26.02.2007 - Přidána sekce MČR rogaining 2007 - viz odkaz výše. Ano, je to tak, do jižních Čech míří tato prestižní akce a nabízí každému jedinečnou možnost, vyzkoušet si, kde že vlastně má dno sil...

23.02.2007 - Společně s posledním sněhulákovým závodem nás čeká soustředění organizované VCB. Vzhledem k tomu, že počet míst je limitován kapacitou Štástkovic chalupy - tj.24 kusů, je nejvyšší čas, abyste se přihlásili, kdož jste tak ještě neučinili. Tady je aktuální stav zaplnění chalupy.
Fotky z minulého závodu pořizoval Štěpán Hejzlar, ty jsou tady.
A co o nás píše regionální tisk? (*.pdf)

18.02.2007 - Snad zatím nejhezčí závod Sněhulákova kufru se uskutečnil dnes odpoledne ve Vitíně. Revoluční přístup k tvorbě mapy od oblastního kartografa Pepy Hejzlara našel mezi účastníky pochopení a když se přidalo teplé a slunečné počasí a vychlazené pivo, nebylo co vyčítat. Závod neutrpěl na kvalitě ani neúčastí Tryskáče, který si na včerejším bále pořídil nejspíš nějakou virózu, údajně mu nebylo dobře od žaludku. Přejeme brzké uzdravení. Tak a teď zpravodajství: výsledky a průběžné pořadí.
Teď si dáme chvíli pauzu a 10.3.2007 se sejdeme na závodě s příznačným názvem Kubovo překládané Zahájí a hned den potom nejdrsnější letošní závod - Vyšenské osmitisícovky.
A kdo chcete něco zvědět o úplatkářské aféře v naší zimní lize, skočte do drbárny.

14.02.2007 - Trochu se zpožděním dávám fotky z dílny Petra Klimeše.

10.02.2007 - Předseda křemežského oddílu spolu s jeho chmelenskou sekcí připravil 6. (a přitom v pořadí teprve pátý) závod zimní ligy. Tratě měly poměrně jasný Klimíkův rukopis, pěkně ze začátku nastoupat a hlavně vrstevnice neztrácet. No ale co je hlavní - líbilo se. Mnozí si i vzpomněli na kontrast proti loňsku, to jsme se touhle dobou brodili v Nesměni až metrovými závějemi. Tady jsou výsledky a o kousek dál průběžné pořadí. Fotky pocházejí z křemežské dílny, ty dodám asi zítra. Takže Křemže, děkujem a přístí neděli ve Vitíně.

07.02.2007 - Právě jsem se vrátil z Alp. To je asi pro vás nepříliš hodnotná informace, ale bude vás zajímat, co s tím souvisí... No ano, po zrušení zákazu vstupu do lesních porostů může pokračovat zimní liga. Zatímco na 5.závod (Kuba Hulec) si ještě budeme muset počkat, již tuto sobotu, 10.února, se uskuteční 6.závod Sněhulákova kufru, jehož načtyřikrát editovaný rozpis vám předkládám. A aby toho nebylo málo, Pepa Hejzlar projevil značnou dávku kreativity a připravil pro nás zajímavou pakárnu;) na víkend příští. K 7.závodu více tady.
Předseda Sokola Křemže navíc vyhlásil soutěž - najděte chybu v rozpisu sobotního závodu, dostanete pivo. Asi budou ve Chmelné narážet o sud víc, já si asi vsadím na směrné časy;))

25.01.2007 - Počasí si s námi pohrálo a spolu s ním úřednický šiml - je vyhlášen zákaz vstupu do lesních porostů na celém území Jihočeského kraje. Jisté je, že oba víkendové závody se ruší. Možná za jeden z nich přijde v sobotu odpoledne adekvátní náhrada kdesi v zasněžených ulicích budějovických periferií. Je řešeno operativně, nejdál zítra se dozvíte.

15.01.2007 - Drobná kosmetická úprava času prezentace závodu ve Chmelné. Nově 13:00-13:30.

04.01.2007 - Tak situace se nám vyvíjí, takže měsíční absenci Sněhuláka ve vašem životě vyvážíme dvojnásobnou porcí o víkendu 27.-28.1. Vzhledem k dlouhodobé předpovědi počasí, která nečeká sníh minimálně do února, věřím, že tuto "porci" snadno strávíte. Takže už snad naposledy upravený rozpis Kubova závodu v Zahájí a jako horkou novinku přidávám informace o 6.závodu v Křemežské kotlině... Vzhledem ke snaze udržet počet závodů na loňských devíti a nátlaku jihočeských Pražáků na termínovku kolidující s pražskými žebříky, už nabízím pouze termíny 18.února a 11.března. Chcete je?

04.01.2007 - Pro nemoc pořadatelů se !!! nedělní závod v Zahájí přesouvá na termín 27.1. !!! Děkujeme za pochopení. A pokud se najde mezi vámi ochotný pořadatel dalšího sněhulákova závodu, rád vaši aktivitu uvítám. Dá Křemže pod vedením Petra Klimeše dohromady slibované Mistrovství světa v bobařském OB? Uzraje nějaká ďábelská myšlenka v hlavě Pepy Hejzlara? Dávám k dispozici termíny 18.února, a 11.března.

02.01.2007 - Upřesnění rozpisu nedělního závodu v Zahájí, formát závodu bude nakonec jiný - jednomužovky (anglicky One-man relay, německy Einerstaffel), kdo zná Linz Cup, ten ví, kdo ne, bude překvapen...
Dál jsem si uvědomil vlastní chybu - zapomněl jsem na pořadatelský podíl děvčat Flašarových na 2.závodě, takže napravuji a holky tak poskočily v průběžném pořadí.
V roce 2006 jsem naplnil i své žurnalistické ambice, na 18.stránce českobudějovického deníku z 28.12.06 si můžete přečíst vysoce sofistikovaný článek o tom, jak orientační běžci nezakončují rok bujarou oslavou, ale skutečně sportem. Jestli nepochopíte nadpis, nebuďte smutní, já se o to marně snažím už skoro týden. Ale pánové ze sportovní redakce mají na tvorbu nadpisů (narozdíl ode mně) školy..:) Nicméně náš sport se dočkal dalšího zrnka propagace.
P.S.: A Zdenda Blabla má fotku na stejné stránce jako Jirka Mádl..:)

26.12.2006 - Co se jihočeského orienťáku týče, pro letošek máme dozávoděno. Na Štěpána se konal 4.závod Sněhulákova kufru, Vánoční sprint v Budivojovicích. Podle ohlasu se docela líbil, komentáře nechám na ostatních, ale pochvalovali si i ti, kteří se s mapou setkali teprve poněkolikáté. Posledními letošními vítězi se stali Zdenda Blabla a Honza Flašar jr., který tímto závodem stáhl Terošův náskok v porážení Tryskáče na jediný bod... K dispozici dávám výsledky a průběžné pořadí, kde se do čela o prsa vietnamské běžkyně propracoval Honza Flašar o 0,21 bodu před předsedu křemežského JZD - Petra Klimeše z Chluma. Další pokračování bojů o Sněhulákův kufr je na programu 7.1.2007 pod taktovkou Kuby Hulce, rozpis uvádím tak, jak jsem si přečetl dnešní info, zbytek snad o Martina Brožku.

20.11.2006 - ..a jak řekli, tak udělali. Takže pod písmenem F najdete výběr fotek z pátečních závodů. Dopolední od Martina Tichého, večer pak kluci Hošci. Předpokládám vydání celého CD fotek ze závodů SK na konci zimní sezóny.

19.11.2006 - Je za.htm">průběžného bodování se nám usadili Petr Klimeš v áčku a Zdenda Blabla v béčku. Dál jsem trochu překopal hierarchii těchto stránek, jako první se vách závodů. Dopolední od Martina Tichého, večer pak kluci Hošci. Předpokládám vydání celého CD fotek ze závodů SK na konci zimní sezóny.

19.11.2006 - Je za námi zahájení zimní sezony. Komentovat to bude nejspíš Kuba, já tedy dodávám pouze věcné informace - tj. výsledky - dopolední a večerní. V čele dopolední a večerní. V čele průběžného bodování se nám usadili Petr Klimeš v áčku a Zdenda Blabla v béčku. Dál jsem trochu překopal hierarchii těchto sa class="link" hr zimní sezony. Komentovat to bude nejspíš Kuba, já tedy dodávám pouze věcné informace - tj. výsledky - dopolední a večerní. V čele průběžného bodování se nám usadili Petr Klimeš v áčku a Zdenda Blabla v béčku. Dál jsem trochu překopal hierarchii těchto ssadili Petr Klimeš v áčku a Zdenda Blabla v béčku. Dál jsem trochu překopal hierarchii těchto stránek, jako první se vám tedy budou zobrazovat novinky spolu se Sněhulákovým menu. Fotky dodám v týdnu. Jo a abych nezapomněl, je aktualizováno pořadí soutěže Porazte Tryskáče, po pátku si do deníčku píšou Pavlovy skalpy třeba holky Soudkovy, Korek, ale konečně už i Kuba Hulec.

13.11.2006 - Zveřejněn rozpis 3.závodu (9.12.2006) v obou jazykových mutacích - můžete mi najít chyby v překladu:)) Pro vskutku pilně se připravující vánoční sprintery pak do rozpisu přidávám ukázky mapy.

09.11.2006 - Na naléhání Honzy Flašara přidávám příjezdovou mapku do Vyšného, z vlastního popudu pak (se zbytečně velkým předstihem) rozpis 4.závodu.

18.10.2006 - Přidán rozpis druhého závodu, který obsahuje také harmonogram celého Dne plného orientačního běhu. Takže si to probrouzdejte. Vy, co se zatím úspěšně vyhýbáte naší agitaci, nemáte na Kaprovi šanci. Sněhulák vás doběhne..:)))

10.10.2006 - Aktualizováno pořadí soutěže Porazte Tryskáče! Díky Pavlovu skvělému výkonu z veteránského mistrovství je stále v čele Radek Teringl. Zatím to ale vypadá, že o všem rozhodne zimní sezóna. Takže milí zlatí, snažte se!

06.10.2006 - 1.+2.Sněhulákův závod se uskuteční v jeden den - pátek 17.listopadu. Připravili jsme opravdové lahůdky. Dopoledne atraktivní terén podobný notoricky známé Zvůli, večer sprint na zbrusu nové mapě v ukrutně podrobném měřítku, to vše proložené společenskou akcí.
Harmonogram:
10:30 start závodu v Neunagelbergu
15:00 (+/-) začátek oficiálního zahájení nové sezony ve Vyšném u ČK.
17:30 start nočního sprintu na nové mapě ve Vyšném.

04.10.2006 - Zveřejněn rozpis na 1.závod Sněhulákova kufru v české i německé mutaci.

12.09.2006 - Pomalu se nám klube na svět nová sezona sněhuláka. Jednou z novinek je i mírnější vzorec pro výpočet bodů... Pro vaši představu - zde najdete zajímavé srovnání letošního a loňského vzorce. O podobě Sněhulákova kalendáře se stále jedná - jisté v tuto chvíli je, že je nezbytné, abyste si zakroužkovali v diáři 17.listopad, státní stvátek. Chystá se velká akce, dvojzávod a zahajovací ceremoniál.

11.09.2006 - Zprovozněn nový web pro jihočeskou orienťáckou elitu:) Najdete tady jednak některé relevantní informace - třeba rozpisy Sněhuláka, ale i drby, vtípky, zajímavůstky, které si nemůžeme dovolit flákat na web jihočeský, oficiální. Nejedná se o žádnou rebelii, krok proti nikomu, nechť jsou tyto stránky novou alternativou a vyplní volné místo v nabídce jihočeských o-webů.